Nasze rodzinne podróze

sobota, 12 listopada 2016

Dzień jeża - 10 listopada.

10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Jeż to jedna z ulubionych maskotek Zary, a wszystkie maskotki obchodzą u nas w domu swoje urodziny - zwykle w dni poświęcone tym zwierzętom. Tak więc przy okazji tego święta postanowiłyśmy dowiedzieć się czegoś więcej o tych małych kolczastych zwierzakach i wyprawić im oczywiście urodziny. Było "Sto lat" ułamkowy tort i pizza z mrówkami.Zaczęłyśmy od przygotowania lapbooka, który wydrukowałam ze strony Homeschool Share, czy wspominałam już, że uwielbiam tą stronę? Przygotowanie lapbooka zajęło Zarze dwa dni. Trzeciego dnia lapbook został sklejony.
Jak zwykle, tak i tym razem nie zawiódł nas Eko Kalendarz, gdzie znalazłam ciekawy pakiet edukacyjny o jeżach. Przeczytałyśmy wprowadzenie, a następnie Zara rozwiązała test.

Zara pokolorowała jeże - bliźniaki.

Moja 6-latka przygotowała też posiłek dla jeża. Pokolorowała obrazki przedstawiające to czym żywią się jeże, następnie wycięła je i przykleiła na talerz, który wcześniej także udekorowała.
Na koniec do talerza przykleiła bliźniaki.

Zrobiłyśmy jeża z gruszki, winogron i goździków.
Przygotowałyśmy gniazdo dla jeża.Przy pomocy kart trzystopniowych Montessori wydrukowanych ze strony MontessoriSoul.com poznawałyśmy budowę jeża. Zara czytała nazwy poszczególnych części ciała, szukała ich na swoim pluszanym jeżu i dopasowywała karty.Słuchałyśmy na kanale YT piosenkę o jeżach.
Czytałyśmy zagadki i wiersz o jeżu.
Przy mojej małej pomocy Zara przeczytała także 2 książki.
Jeża poznawałyśmy w ramach 2 projektów blogowych: "Zwierzaki cudaki" i "Spoza tęczy".

4 komentarze:

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.