Translate

piątek, 11 grudnia 2015

Arktyka - 17 książek nie tylko dla dzieci.


Jak przy każdym naszym projekcie, tak i przy "Arktyce" czytaliśmy, czytaliśmy, oglądaliśmy i jeszcze raz czytaliśmy. Wspominałam już, że mam słabość do książek? Zapraszam na podsumowanie.

25 książeke o Arktyce 
"Polar Explorers for Kids" 
Maaxine Snowden
Wydawnictwo - Chicago Review Press
ISBN 1-55652-500-1
sugerowany wiek czytelnika - +9
stron: 150

Świetna książka, ale tak jak wskazuje wydawca, przeznaczona dla starszych dzieci. Dzięki niej poznamy historię wypraw na oba bieguny, dowiemy się więcej o biorących w niej udział podróżnikach. W książce znajduje się także 21 zadań do wykonania. Bardzo ciekawa propozycja!"Arctic & Antarctic"
Barbara Taylor
 DK Eyewitness Guides
ISBN 0 7513 6033 3
Stron: 64

Pięknie ilustrowana mini-encyklopedia. Znajdziemy tu podstawowe informacje o florze, faunie i ludności zamieszkującej oba bieguny i jej odkrywcach."101 fascinating facts to know about under the sea"
Nico Dominguez
Wydawnictwo Brown Watson
ISBN 978 0 7097 2286 1
Stron 48

Mała, ładnie ilustrowana książka o życie pod wodą. Jeden z rozdziałów poświęcony jest życiu w "zimnych wodach".
"Harris the Hero"
Lynne Rickards & Gabby Grant
Wydawnictwo: Picture Kelpies
ISBN 978 086315 952 7
Stron 32

Harris chce przeżyć przygodę, świetnie się bawić i poznać nowych przyjaciół, spotyka jednak mała fokę, która potrzebuje jego pomocy. Piękna historia o tym jak pomagając innym, czasami pomagamy także nam samym.  
Nie jest to książka o Arktyce w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dlaczego więc o niej wspominam? Harris to Puffin czyli po polsku Maskonur zwyczjny - ptak występujący w Arktyce."What Hunts in the Arctic?"
Wydawnictwo: The Clever Factory, INC.
Stron: 10


Propozycja dla najmłodszych dzieci. Sztywne kartki, kolorowe ilustracje, podstawowe informacje o zwierzętach.
"The Little Reindeer"
Caroline Repchuk
Ilustracje: Stephanie Boey
Wydawnictwo: Pippbrook Books
ISBN 978-1-78370-531-3
Stron - 24


Prześliczna historia o małym reniferze, który wyrusza na poszukiwane swojego taty. Tata renifer opuścił na chwilę swojego syna, aby wykonać swoje "specjalne zadanie". W czasie swoich poszukiwań mały renifer spotyka różne arktyczne zwierzęta, aż w końcu dostrzega swojego tatę, który ciągnie sanie Świętego Mikołaja. 
Ilustracje wyglądają jak by były rysowane kredkami, uwielbiam takie ilustracje.
"Tam, gdzie wiatr krzyczy najgłośniej. Moje drugie życie wśród ludzi lodu."
Robert Peroni
Wydawnictwo: Świat Książki
ISBN 978-83-7943-545-6
Stron: 192


A to książka dla mamy. Przeczytałam ją już jakiś czas temu, ale ponieważ doskonale pasuje do tematu, pokazuję i szczerze polecam. Przeczytałam jednym tchem!

"Tam, gdzie wiatr krzyczy najgłośniej opowiada o spotkaniu z nadzwyczajnym ludem, którego jedyną bronią jest łagodność, a także w wrogą i cudowną krainą, gdzie przyroda jest matką i macochą, rozdającą zarówno życie jak i śmierć. Robert zaprasza nas, byśmy spojrzeli na ten świat inaczej. Bo w gruncie rzeczy, kto jest bardziej prymitywny: my, którzy w ciągu trzydziestu lat zniszczyliśmy tysiącletnią cywilizacje, czy Inuici, którzy w ciągu czterech tysięcy lat nigdy nie wywołali żadnej wojny?""Świat Zwierząt. Czytaj, oglądaj i sprawdzaj swoją wiedzę!"
Jean-Babtiste de Panafieu
Wydawnictwo Olesiejuk
ISBN 978-83-274-0721-4
Stron 301

Nie jest to typowa książka o zwierzętach Arktyki, ale świetna propozycja o zwierzętach. Dużo przepięknych zdjęć i ciekawych informacji. Nie brakuje w niej wiadomości o mieszkańcach Arktyki."Odkrywanie świata. Zwierzęta zagrożone wyginięciem."
Wydawnictwo Olesiejuk
ISBN 978-83-274-2378-8
Stron: 46

Książka o zwierzętach, których wkrótce może już nie być. Do takich gatunków zaliczamy niestety wiele zwierząt Arktyki.Więcej o książkach związanych z Arktyką i jej mieszkańcami pisałam
TUTAJ. (Poniższe cztery propozycje.) A także TUTAJ i TUTAJ.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wpis powstał w ramach projektu  "Przygody z książką", którego pomysłodawcą jest autorka bloga Dzika jabłoń. Wpisy wszystkich uczestników projektu znajdziecie TUTAJ. O Arktyce czytaliśmy przed wyjazdem do fińskiej Laponii, skąd wróciliśmy w zeszłym tygodniu i o czym wkrótce opowiemy Wam ze szczegółami.  W kolejną podróż śladami bajek zabierzemy Was za dwa tygodnie. Wyruszycie w nią z nami? 7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. O widzisz! Ja tego nie znam, albo nie pamietam. Ale nadrobimy! Znalazlam wlasnie zbior opowiadan i jest tam m.in opowiesc o Anaruku :) zamowie jeszcze dzis! Dziekuje za inspiracje!!!! http://www.rewolucja.co.uk/produkt/anaruk-i-inne-opowiadania-5271427

   Usuń
 2. O rety, prawdziwa skarbnica arktycznej wiedzy! Naczytałyście się srogo przed wyprawą, ale Zara na pewno była dzięki temu świetnie przygotowana na wizytę na Kole podbiegunowym :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię czytać, a Zara słuchać jak czytam, a przy okazji są z tego jeszcze inne korzyści :)

   Usuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1