Translate

wtorek, 11 lipca 2017

Mapy i zwierzęta - Mali Podróżnicy/ Where do animals live?

W lipcu uczymy się o mapach. Zdecydowałyśmy, że będziemy bawiły się mapami i zwierzętami w tym samym czasie. Zwierzęta to temat, którym Zara jest zawsze bardzo zainteresowana. 

In July we learn about maps. We decided that we would play with maps and animals at the same time. Animals are a topic that Zara is always very intrested in. 


W zabawie pomogła nam mapa z gry "Globe trotting", figurki zwierząt Schleich i zestawy Safari Toobs, a także książki i piłka globus.

We played with map from "Globe trotting" game, Schleich animal figurines, Safari Toobs sets, books and ball - glob.
Zadaniem mojej siedmiolatki było rozłożyć na mapie zwierzęta na kontynentach, na których żyją one na wolności. Z większością z nich nie miała najmniejszego problemu. Jeśli jednak nie była pewna sprawdzała w atlasie. Świetnie się przy tym bawiłyśmy.

The task of my seven-year-old was to spread the animals on the continent on which they live in the wild. With most of them she had no problem. When Zara wasn't sure, she was checking in the atlas. We had a great time doing it.

Kolejną zabawą było podzielenie naszych zwierząt na to w jakich środowiskach żyją.

Next activities was to devide our animals into the habitats in which they live.Dzielenie zwierząt na grupy tak się Zarze spodobało, że przygotowałam dla niej jeszcze dwa zadania.

Podział zwierząt na gromady. Materiały wydrukowałam ze strony Twinkl.


Zara likes sorting animals into groups so much that I decided to preapare for her two more tasks.

Sorting animals into devisions. I printed materials from Twinkl.


Zara dzieliła też zwierzęta ze względu na sposób odżywiania.
Karty wydrukowałam ze strony Natural Beach Living.

Zara also shared the animals because of the way of eating.
Cards has been printed from Natural Beach Living blog.


Ostatnim zadaniem (wydrukowanym z Twinkl) było znalezienie na mapie lasów tropikalnych i nazwanie ich. Ku mojemu zaskoczeniu Zara świetnie sobie z tym zadaniem poradziła.

The last task (printed from Twinkl) was to find rainforests on the map and name them.
To my suprise Zara did a great job with this task.
1 komentarz:

  1. Fantastycznie pomagasz Zarze poznawać Świat, bardzo lubimy do Was zaglądać. Moje dziewczynki zauroczone waszą hodowlą motyli, chyba będę musiała im też kupić zestaw, ile czasu trzeba czekać na pojawienie się motylków? Bo wyjeżdżamy do Polski na początku sierpnia i zastanawiam się czy jak je teraz kupie to zdążą się u nas pojawić przed wylotem? Czekamy na wasze kolejne wpisy. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1