Translate

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Drewniane laleczki i filc - Dziecko na warsztat.

Uwielbiam filc. Uważam, że jest to świetny materiał do pracy z dziećmi, ale nie tylko. Czasami sama także lubię się nim "pobawić". Jakiś czas temu mama pokazała mi na czym polega filcowanie na sucho i absolutnie zakochałam się w tej metodzie. Powstało już nawet kilka zwierzaków.

Gdy zobaczyłam tematy tej edycji DNW najbardziej cieszyłam się właśnie z filcu. Postanowiłam wtedy, że nauczę Zarę filcować na sucho. Babcia co prawda odradzała bo igły do filcowania są bardzo ostre. Fakt ukucie nimi boli, miałam osobiście kilkakrotnie okazję się o tym przekonać. Mimo, to doszłam do wniosku, że spróbujemy. Trochę Zarze przy tym najwyżej pomogę.

Niestety nastał grudzień, a my nie miałyśmy ani chwili na zabawę filcem. Postanowiłam, że w takim razie zrobimy świąteczne dekoracje. Znalazłam kilka bardzo ciekawych pomysłów, ale nie zdążyłam kupić odpowiednich materiałów. 

Dzisiaj na szczęście znalazłyśmy w sklepie bardzo ciekawy zestaw do samodzielnego wykonania - drewniane laleczki w ubrankach z filcu. Nasze laleczki pochodzą z gotowego zestawy, ale można podobne wykonać nie posiadając gotowych wzorów.

Ponieważ większość dnia spędziłyśmy dzisiaj na zajęciach organizowanych przez Angielski Balet Narodowy - warsztatach "Dziadek do orzechów" prowadzonych dla dzieci w edukacji domowe, a następnie na pogaduchach z przyjaciółmi w kawiarni przy gorącej czekoladzie, na zabawy warsztatowe nie zostało nam zbyt wiele czasu.

Pokaże jednak co zrobiła moja 6-cio latka przy niewielkiej pomocy mamy. Laleczki będą jeszcze miały namalowane włosy i buty, a także przyklejone ozdoby na włosach. Dzisiaj niestety już nie zdążyłyśmy. Zedytuje post, gdy lalki będą dokończone.


Takie oto cuda znalazłyśmy w kartonie.
W poszczególnych woreczkach zapakowano zestawy filcu, na ubranka dla lalek. W osobnym druciki kreatywne na rączki, naklejki oczu i taśmę dwustronną do sklejania elementów.


Jutro postaramy się dokończyć nasze laleczki. 

Teraz zapraszam na blogi pozostałych uczestników projektu.Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł z takim zestawem.
  Fajnie wyszlo :-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki świetny zestaw!! Miałam pomysł na teatr filcowy i nawet drewniane kadłubki dla aktorów zakupiłam, ale niestety - czasu zabrakło. Dzięki temu postowi widzę, że jednak warto powalczyć o ten teatrzyk z filcowo-drewnianymi aktorami. :)
  A zdjęcie "całującej" Zary przesłodkie. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zestawy kreatywne, ja czasem kuuję dla chrześnicy np uszyj torebkę lub zrób swoją przytuankę. Świetne zabawa która ćiczy motorykę małą i rozwija

  OdpowiedzUsuń
 4. swietny zestaw i wykonanie przez Zarę, brawo Zara!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze 2 latka i ja też zaopatrzę się w taki zestawik :) Będzie się działo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wyszły Wam laleczki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne laleczki - czasem trzeba posiłkować się gotowym zestawem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne laleczki. Nie próbowałam nigdy filcowania na sucho, ale byliśmy kiedyś na zajęciach z filcowania na mokro - dziewczynom bardzo się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakie słodkie, a jak je ukończycie będą po prostu piękne!

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1