Translate

poniedziałek, 23 stycznia 2017

Edukacja domowa Worldschoolers - Tydzień 15 i 16 - podsumowanie

Ponownie wkradło nam się małe opóźnienie w podsumowaniach tygodnia w naszej edukacji domowej.
Tak jak i ostatnim razem, tak i teraz opowiem o 2 tygodniach za jednym razem, aby nadrobić zaległości.

Tydzień 15 i 16.

7 - 20 stycznia

Ostatnie dwa tygodnie minęły nam w dosyć leniwym nastroju, czas tak jakoś przelewał nam się przez palce. Jednak mimo wszystko troszkę udało nam się zrobić.

Harry Potter


Dokończyłyśmy czytać książkę "Harry Potter i kamień filozoficzny".


Wybrałyśmy się na poszukiwania Peronu 9 3/4, zajrzałyśmy też do sklepu Harrego Pottera, gdzie Zara kupiła sobie Hedwigę. Naszą relację z wycieczki znajdziecie TUTAJ.Zara otrzymała list z informacją, że dostała się do Hogwartu. Dostała możliwość studiowania "magii" w ramach edukacji domowej i skorzystała z niej. Od teraz raz w tygodniu Hedwiga będzie jej przynosiła prace domowe. W ramach pierwszego zadania - Zara sprawiła, że podpalona torebka herbaty zaczęła latać.

Byłyśmy na wycieczce w Studio Warner Bros pod Londynem i uczestniczyłyśmy w bardzo ciekawych warsztatach dla dzieci w edukacji domowej - "Od scenariusza do ekranu." Dzieci mogły zobaczyć z bliska prawdziwe rekwizyty używane w filmach, dowiedziały się także jak olbrzymia grupa ludzi pracuje nad powstaniem filmu. Zostały im przydzielone role i wspólnie udawały, że nagrywają film.Pandy

Zakończyłyśmy projekt o pandach. Więcej na ten temat pisałam TUTAJ.
Pingwiny.


Z okazji Dnia Pingwinów, obchodzonego 20-go stycznia przyjrzałyśmy się bliżej tym ciekawym ptakom. Opisałam to dokładnie TUTAJ.Matematyka.

Zara kilkakrotnie robiła zadania na platformie The Mathsfactor (posiadam kod zniżkowy gdyby ktoś z Was był zainteresowany proszę pisać). 


Zrobiła też kilka zadań w książce "Wild about Maths - Addition and substraction" i tym samym zakończyła książkę. 
Mozart

W ramach projektu "Mali Podróżnicy" nadal jesteśmy w Austrii. Słuchałyśmy więc muzyki Mozarta i trochę się o nim uczyłyśmy. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.
Libratus.

W maju Zara będzie zdawała egzaminy w Libratusie, a my mamy OGROMNE zaległości. Mam nadzieję, że uda nam się je chociaż częściowo nadrobić.

Zara wzięła udział w webinariach, przeczytałyśmy wiersze "Globus"- Jana Brzechwy i "Halo, tu mówi Ziemia" - Marii Terlikowskiej. Obejrzałyśmy film "Był sobie kosmos - Ziemia".
Warstwy Ziemi

Temat Ziemi poruszony przez Libratus, zainteresował Zarę tak bardzo, że postanowiłyśmy go nieco zgłębić. Dzisiaj idziemy do muzeum, aby dowiedzieć się jeszcze więcej i jutro dalej będziemy zajmować się tym tematem.

Wysłuchałyśmy także audiobook "The Magic School Bus - inside the Earth".

Zajęcia zorganizowane.


We wtorki Zara miała lekcje jazdy konnej, a w soboty lekcje pływania.


W tym tygodniu zamierzam być trochę bardziej zorganizowana. Przed nami długie wakacje i chciałabym bym przed wyjazdem dokończyć trochę projektów. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.


Życzymy Wam ciekawego tygodnia!

1 komentarz:

  1. Chociaż uwielbiam podróże, to geografię z czasów szkolnych wspominam bardzo źle. Dobrze, że teraz dzieci mają już nieco bardziej interesujące możliwości zdobywania wiedzy.

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1