Translate

poniedziałek, 27 marca 2017

7-latka filcuje na sucho - Dziecko na warsztat.

Ostatni poniedziałek miesiąca to już tradycyjnie od trzech lat podsumowanie "Dziecka na warsztat". W marcu zadanie polegało na tworzeniu z nici i włóczki. Przyznam szczerze, że ostatnio tracę coraz bardziej serce do DNW. Dużo się u nas dzieje i na DNW zaczyna brakować czasu. Może to też tegoroczna formuła, sama nie wiem... W tym miesiącu planowałam kapitulację, ale na ostatnią chwilę udało nam się coś stworzyć. 

Postanowiłam pokazać Zarze coś w czym się absolutnie zakochałam, a co pokazała mi moja mama całkiem niedawno. Nauczyłam Zarę filcowania na sucho. Babcia stwierdziła, że nie jest to najlepszy pomysł bo igły do filcowania są bardzo ostre i ukłucie się nimi naprawdę boli (potwierdzam!).

Dziecko zostało jednak uprzedzone o ewentualnych skutkach nieuwagi i podjęło wyzwanie. 
Filcowanie bardzo jej się spodobało! Zrobiłyśmy wielkanocne pisanki.

Podobają się?


Jajko z kurczakiem i drzewkiem zostało zaprojektowane i wykonane przez moją prawie 7-latkę. Była to jej pierwsza przygoda z filcowaniem.

Jajka poniżej to moje "dzieła".


Zapraszam na blogi pozostałych uczestników projektu.Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

14 komentarzy:

 1. Bardzo fajne.
  Ja się nie słyszę, ale szczerze się zachwycam 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie można kupić taki zestaw do filcowania na sucho? W Hobby Craft?

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna praca, gratulacje dla Zary.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale śliczne <3 normalnie prawdziwe dzieła...muszę kupić igłę, kilka kolorów wełny mam więc będę tworzyć :P
  Można zapisać się do Was na kurs??? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc sam nie robie takich ładnych :]

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1