Translate

czwartek, 2 marca 2017

Edukacja domowa Worldschoolers - Tydzień 20/21 - podsumowanie

Dzisiaj opowiem Wam o naszych ostatnich 2 tygodniach w Indiach. Tym razem bez tradycyjnego podziału na dni, tak będzie mi dużo łatwiej. 

Tydzień 20 i 21

 Sobota 11 luty - Piątek 24 luty


To były bardzo ciekawe 2 tygodnie. Przepełnione zabawą z kuzynostwem, wycieczkami, ale też i troszkę nauką. Zara codziennie rozwiązywała zadania z matematyki na platformie The Mathsfactor, codziennie też czytałyśmy "Księgę dżungli." 

Wycieczki


Byliśmy na kilku wycieczkach. Pojechaliśmy do oddalonego od Hyderabadu o prawie 200 km największego Rezerwatu Tygrysów Srisalam. W czasie safari nie widzieliśmy tygrysów i szczerze mówiąc to bardzo wątpię, że jest to w ogóle możliwe na terenie parku, ale o tym napiszę innym razem. Widzieliśmy za to dużo małp, jeleni, a nawet rodzinkę dzików.Odwiedziliśmy miasto Srisalam i jego słynną zaporę. Przejechaliśmy się kolejką linową nad jeziorem i przepłynęliśmy statkiem, podziwiając okolicę.W czasie jazdy samochodem mieliśmy okazję oglądać tysiące pielgrzymów idących do Srisalam. Od 17 do 27 lutego w Świątyni Mallikarjuna Swamy Temple obchodzono święto Mahashivarati Brahmotsavam, które przypadało na 24 lutego. (Na naszą wycieczkę wybraliśmy się 20-go zupełnie nieświadomi uroczystości, które maja tam miejsce.)

Odwiedziliśmy bardzo ciekawy Park Wiedzy Ekologicznej. Znaleźliśmy go całkiem przypadkiem wracając z Srisalam. Był to jednocześnie najtańszy park jaki w życiu odwiedziliśmy. Za bilet dla dziecka, nastolatka siedząca przy bramie skasowała nas 2 rupii czyli około 12 groszy. W parku bardzo nam się podobało, więc wyjeżdżając daliśmy jej jeszcze 100 rupii w ramach podziękowania. 

Byliśmy na całodniowej wycieczce w Parku Rozrywki Wonderla. Cudowna zabawa! Rolercostery, zjeżdżalnie wodne karuzele, Kino 4D.Jak co roku odwiedziliśmy nasze ulubione ZOO i safari.


Byliśmy też na kręglach, zakupach i pizzy, bo nasze dziecko zatęskniło za europejskim jedzeniem.


Zara z tatą wieczorami jeździła na motorze po świeżo wyciskane soki. "Podręczniki"


W czasie ostatnich 2 tygodni poświęciliśmy też troszkę czasu na naukę w "szkolnym" znaczeniu tego słowa. 

Razem z Libratusem przerobiliśmy tydzień 23. Uczyliśmy się o historii teatru. o lalkach teatralnych. Obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy "Kopciuszek", przeczytaliśmy wiersz Wandy Chotomskiej "Teatr".
Uczyliśmy się też o wiośnie i słuchaliśmy "Wiosny" Vivaldiego. 


Zara zrobiła 3 lekcje w podręcznikach "Tropiciele"Układając puzzle, poznawałyśmy stany Indii i podstawowe informacje na ich temat.

Uczyłyśmy się też trochę tabliczki mnożenia.


Zara wielokrotnie bawiła się z dziećmi podświetlanymi tablicami, które kupiłyśmy w Indiach. W czasie zabawy powtarzała informacje na temat wulkanów, budowy Ziemi, ciała człowieka i budowy kwiatu.

Zara (samodzielnie, a czasami z moją mała pomocą) ćwiczyła czytanie po angielsku).Oglądałyśmy bajkę o Tomaszu Edisonie.
W piątek 24-go lutego wylecieliśmy z Indii do domu. Wrócimy za rok!

2 komentarze:

  1. Super wyprawa.
    Jak zawsze pięknie opisane są te Wasze ciekawe aktywności.
    Bajka u nas się nie odtwarza ,,na mocy porozumienia zablokowana dla naszego kraju". Można poszukać i dla naszego

    OdpowiedzUsuń
  2. Cos wspaniałego :) bardzo ciekawy blog, musze sobie poszperać hehe

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1