Translate

wtorek, 20 czerwca 2017

Edukacja domowa Worldschoolers - Tydzień 37 - podsumowanie

TYDZIEŃ 37


Za nami kolejny prawdziwie letni tydzień. Pogoda rozpieszcza nas. Był basen, były konie, były warsztaty archeologiczne dla dzieci w edukacji domowej i ostatnie przygotowania do wystawy Lego. Było też bardzo dużo czytania. Zara czyta wszędzie gdzie się da! 

Zapraszam na podsumowanie 37 tygodnia naszej edukacji domowej.

Sobota - 10 czerwca

Rano poszłyśmy do kina na film "Piękna i Bestia". Bardzo nam się podobał - obie płakałyśmy.Po południu wybraliśmy się na spacer nad rzekę, do parku i na rower.

Niedziela - 11 czerwca

Mama pracowała, a Zara z tatą bawiła się w parku.


Poniedziałek - 12 czerwca

W poniedziałek nie pracowałam, ale miałam dyżur pod telefonem, do południa Zara była więc u swojej opiekunki. Opowiadała mi później, że pomagała w kąpaniu maluchów i uczyła ich czytać - "tak jak Bella". 


Po powrocie do domu Zara przeczytała 4 książki z serii "Alien Adventures".  Zara zaczęła czytać nową serię.

- "Planet Exis"
- "Attack of the Buzzles"
- "The Empty Palace"
- Battle with the Beast".
Wieczorem przeczytałam Zarze "Czarodziejkę" Joanny M. Chmielewskiej - bajkę o dziewczynce z autyzmem z serii "Bajki bez barier". Zainteresowanie autyzmem pojawiło się u mojej córki w związku z faktem, że Zara ma nowych znajomych - troje dzieci z autyzmem.


Wtorek - 13 czerwca

Rano zrobiłyśmy kilka zadań w ćwiczeniach, zajmowałyśmy się angielską ortografią, ułamkami i ćwiczeniem pisania.

Byłyśmy na zakupach w sklepie Lego, aby dokupić brakujące klocki potrzebne do dokończenia projektu "First Lego League Junior".

Zara przeczytała 4 kolejne książki z serii "Alien Adventures":

- "Nurp Stampede"
- "The Trap"
- "Tiger x4"
- "The Sands of Akwa"

Wieczorem byłyśmy na cotygodniowych lekcjach jazdy konnej.

Środa - 14 czerwca

W środę większość dnia spędziłyśmy nad basenem w naszym lokalnym parku w towarzystwie przyjaciół i kuzynostwa. Pogoda była cudowna. Prawdziwe lato!Przed wyjściem do parku Zara przeczytała kolejne części "Alien Adventures"

- "The secret Whirlpool"
- "The Crystal Planet"
-"The Ruby Cage"
-"The Hunt for Nok"
-"Race to the Pyramid"


Ćwiczyła też pisanie w ćwiczeniach "Inside out".


Po południu poszłyśmy na cotygodniowe lekcje pływania.Czwartek - 15 czerwca


Kolejny słoneczny dzień. Brałyśmy udział w warsztatach archeologicznych dla dzieci w edukacji domowej. Zajęcia odbywały się nad Tamizą. 
Po warsztatach poszłyśmy do Museum of London Docklands zobaczyć wystawę poświęconą budowie tunelu w którym będą jeździły pociągi i pracy archeologów jaka miała przy nim miejsce. 
Wieczorem Zara przeczytała kolejne książki z serii "Alien Adventures":

- "One step Ahead"
- "Chamber of Treasures"


Piątek - 16 czerwca

W piątek poszłyśmy tylko na szybki spacer. Większość dnia zajmowałyśmy się dopieszczaniem modelu i plakatu na sobotnie Lego Expo, gdzie Zara prezentowała swoją pracę. 


Więcej o wystawie i pracy mojej siedmiolatki opowiem niebawem.

Moje dziecko przeczytało też kolejne 3 książki z serii "Alien Adventures":

- "Swamp Crash"
- "Spaceship Graveyard"
- "Fear Forest"Przez cały tydzień podglądamy też rozwój naszych motyli.
O tym jak rozwijają się nasze "maleństwa" i projekcie "Motyle" opowiemy pewnie w przyszłym tygodniu. 

Życzymy udanego tygodnia!5 komentarzy:

 1. Wraz z moją sześcioletnią Anią zaglądamy do Was coraz częściej:) Ania jest ciekawa, co ciekawego robi Zara i prosi o podobne zadania. Dzisiaj byłyśmy w bibliotece po "Pszczoły" Piotra Sochy. Ja zbieram materiały o pszczołach w necie. Inspirujecie nas dziewczyny "na całego"! Dziękujemy:)Tu link do krótkich filmików o pszczołach, które znalazłyśmy:https://www.youtube.com/watch?v=LMLSxZJTNnE, może Was zainteresują. Znalazłam informację w którymś z postów, że proponowałaś pomoc w zakupach w księgarni The Bookpeople, czy byłoby to możliwe? Oszalałam jak zobaczyłam te promocyjne zestawy ksiązek w super cenach,ale ich przesyłka do Polski juz nie jest taka atrakcyjna...Bardzo pozdrawiamy i dziękujemy jeszcze za link do Epic - wsiąknęłyśmy tam na dobre:)
  Aga z córeczką Anią
  mój email: abocian@go2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo się działo - to dobrze, zazdroszczę takiej ilości ciekawych aktywności :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Świetnie spędziliście ten tydzień :) U nas było trochę spokojnie, ale w wakacje na pewno też będzie się dużo działo :) Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się naprawdę nie dziwię, że Twoja córka na każdym zdjęciu jest taka uśmiechnięta. Solidna dawka mega ciekawych aktywności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ileż ona czyta! I to w wieku 7 lat! Jestem nauczycielką i wiem, jak trudno jest zachęcić takie dzieci do czytania, a gdzie tu z własnej inicjatywy... Podoba mi się Wasze podejście, bo pomimo czerwca Zara jest aktywna i absorbuje wiedzę. W szkolnictwie dzieci z wybiciem ostatniego dzwonka rzucają książki w kąt, bo przecież wakacje. A później wracają we wrześniu, nierzadko z zaległościami i brakiem umiejętności, które jeszcze w czerwcu przyswoiły... I zaczyna się narzekanie, zmuszanie i niejednokrotnie płacz :-/
  Bawcie się dobrze, udanego lata, niech Zara przeżywa ile tylko może! :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1