Translate

niedziela, 5 listopada 2017

Przyroda. - Staw - Tydzień 6. / "Exploring Nature with Children" - Autumn Pond Study.

Tydzień 6 w programie "Exploring Nature with Children" to "Obserwacje stawu". Planowałam wybrać się nad nasz ulubiony staw, ukryty w lesie Epping Forest, ale wakacje, a potem pogoda pokrzyżowały nam plany.  Zrobiłyśmy więc dużo mniej niż chciałyśmy.


The 6th week in "Exploring Nature with Children" curriculum is a "Autumn Pond Study". I was planning to visit our favourite little pond hidden in the Epping Forest but because of weather condtion and our holidays we had to change our plans. We did less than planned.


Zara przeczytała książkę.

Zara read the book.


Podpisała obraz Moneta.

She signed the picture of "The Water - Lily Pond Water Irises" by Claude Monet.


Przeczytałyśmy też wiersz.

We read the poem.

Tydzień po tym jak uczyłyśmy się o stawie, dowiedziałam się że w naszej okolicy otwarto dla zwiedzających rezerwat przyrody "Walthamstow Wetlands" - największe mokradła miejskie w Europie. Nie był to mały staw, na podstawie którego zamierzałam porozmawiać z Zarą o zwierzętach i roślinności, ale olbrzymie i liczne zbiorniki wodne rozciągające się na powierzchni 211 hektarów. Są one jednym z głównych źródeł zaopatrzenia w wodę dla Londynu, dzięki nim 1,5 miliona Londyńczyków ma wodę w kranach. Rezerwat był zamknięty dla zwiedzających przez 150 lat, można po nim spacerować od 20 października 2017 roku - całkowicie za darmo. Na terenie rezerwatu znajdują się także 2 km ścieżek rowerowych. Nie wolno wprowadzać zwierzaków.


A week after we learned about the pond, I heard that in our neighborhood was open Europe's largest urban wetland nature reserve - "Walthamstow Wetlands". It wasn't little pond I was planning to talk with Zara about but massive fully operational 211 hectare Thames Water reservoir site which is the main source of water supply for 1,5 million people. The area has now been regenerated and is opening to the wider public for the first time in 150 years on Friday 20th October. The site is free of charge, and there is 2km cycle path through the site.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i rozwijający dzień. I to obcowanie z przyrodą...

  OdpowiedzUsuń
 2. Spędzanie czasu z dzieckiem jest zawsze na plus. A i kontakt z natura jest nie do przecenienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo kreatywny i ciekawy dzień Fajnie że można w taki sposób się uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że bardzo fajnie minął wam dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale fajnie minął Wam dzień! Super

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1