Translate

środa, 19 czerwca 2013

Internet i TV, czy aktywny sposób spedzania wolnego czasu. Co wybieramy?

Jakiś czas temu pisałam Wam, ze bierzemy z Zara udział w Take 12+. Zadanie polegało na zdobyciu 12 kilometrów lub godzin aktywności fizycznej w 12 tygodni. Mialo zachecac do aktywnego trybu życia i do lepszego poznania najbliższej okolicy. W ciągu zaledwie 3 dni, zaliczylysmy 16km. W dniu dzisiejszym nasz konkursowy licznik wskazuje ponad 180 km. W chwili obecnej jesteśmy na 7 miejscu w klasyfiakcji generalnej i na 2 miejscu w naszej dzielnicy - jaka jest Newham. Organizatorzy Take 12+ docenili nasze starania. Poprosili abyśmy opisały nasza przygodę z Take 12, obiecali także przyslac dla Zary medal!Dlaczego wiec zdecydowalysmy się wziac udział w tej rywalizacji?

Od dziecka byłam osoba, która prowadziła aktywny tryb życia. Szkola sportowa, SKS-y, obozy i zawody sportowe to byl mój chleb codzienny. Uwielbiałam to. Akademia Wychowania Fizycznego, która ukonczylam dala mi szanse na spróbowanie sil w wielu nieznanych mi jeszcze dyscyplinach. To bylo świetne 5 lat, poznałam wspaniałych ludzi, z niektórymi z nich mam kontakt do dzisiaj. Pływanie, kajaki, tenis, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna, narciarstwo - wiele z nich poznałam wlasnie w czasie studiów.

Chce zarazić Zarę miloscia do aktywnego stylu życia. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi (szczególnie dzieci) spędza cale dni przed telewizorem i internetem. Coraz mniej jest ruchu w naszym codziennym życiu. 


Kidys biegało się po podwórku, gralo w klasy, zbijaka, skakało na skakance i bawiło w berka. Dzisiaj coraz czesciej dzieci siedzą przed internetem i graja w gry komputerowe. Chce pokazać Zarze, ze prawdziwe życie jest o wiele bardziej ciekawe niz najlepszy serial, czy gra.
Przygody czekaja na nas na każdym kroku, musimy się tylko na nie otworzyć.
Wielu z nas, zna bardzo dobrze odlegle kontynenty, inne państwa i dalekie miasta. Jednocześnie często nie znamy swojej okolicy, własnego miasta, kolalnego parku, najbliższego lasu. Warto zaczac odkrywac najbliższa okolice, często kryje ona niesamowite historie i cudowne miejsca.
Zmobilizowac moze nas do tego kolejna zabawa, w której bierzemy udział
Turystyczna Rodzinka 2013 organizowana przez PTTK. Zapisy trwają do końca czerwca, mozna się wiec jeszcze przylaczyc do zabawy.
Take 12 to moim zdaniem świetna zabawa. Mobilizuje do aktywności, umożliwia podglądanie jak idzie innym uczestnikom, daje satysfakcje! Zawsze popieram tego typu akcje!
Teraz bierzemy udział w podobnym przedsiewzieciu Pomoc Mierzona Kilometrami. Nie tylko dobrze się bawimy, ale przede wszystkim pomagamy fundacji TVN Nie jesteś sam. Ty tez możesz się przylaczyc.
Powyższe zdjęcia, zrobiłam kilka dni temu, w czasie naszego spaceru nad morze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1