Translate

niedziela, 9 listopada 2014

Spotkanie Turystycznych Rodzin PTTK w Pieninach - Dzien 1.

W polowie października bylysmy z Zara na naszym pierwszym (i mam nadzieje, ze nie ostatnim) spotkaniu Turystycznych Rodzin PTTK. O tym, ze juz drugi raz bierzemy udział w zabawie Turystyczna Rodzinka PTTK juz pewnie czesc z Was wie. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.


Mimo, ze planowalysmy byc w schronisku z samego rana, dotarlysmy dopiero w porze obiadowej, znalezienie schroniska zajelo nam trochę czasu.Musze przyznać, ze na początku mialysmy ogromna tremę. Bylo to nasze pierwsze spotkanie tego typu. Dodatkowo w zasadzie cale towarzystwo znalo się z poprzednich wspólnych wypraw, my bylysmy nowe.
Szczególnie moje dziecię początkowo czulo się bardzo nieswojo, nie pozwalało mi się oddalić na krok. Zara nie chciała się bawic z innymi dziećmi, a także nie byla zbyt rozmowna. U niej to zjawisko niemalże niespotkane. Lody powoli jednak zostały przełamane. Turystyczne rodzinki okazały się bardzo sympatyczne i przyjely nas do swojego grona. Ale powoli...


Po przyjeździe i chwili na rozpakowane byl obiad, a następnie wycieczka do Pawilonu Penińskiego Parku Narodowego w Sromowcach Niżnych i spacer nad Dunajec. Gdy wrócilysmy do schroniska byl juz zmierzch.

Pawilon byl juz zamknięty, ale dzięki uprzejmości Pani z pawilonu, został otwarty specjalnie dla naszej grupy!
Dzięki temu mogliśmy zobaczyć bardzo interesująca wystawę pt. „Ekosystemy naskalne Pienin” oraz wystawę etnograficzna ze zbiorów p. Stefanii Baszakowej. Pawilon przystosowany jest dla osób niepełnoprawnych. Na miejscu można zakupić pamiątki i książki o tematyce związanej z Pieninami.
 Na pamiatke kupilysmy sobie ksiazeczke
Zara ja bardzo lubi. Bardzo kolorowa, pisana wierszem. W prosty sposób ksiazeczka uczy najmłodszych geografii, opowiada o zwierzętach i tłumaczy jak zachowywać się w górach. Nie znalysmy wcześniej serii ksiazeczek o Ziutku. Zamierzamy jednak poszerzyć nasza domowa biblioteczke o kolejne tytuły.

Fotorelacja z wystawy „Ekosystemy naskalne Pienin” i spaceru nad Dunajec.

Wieczorem wspólnie tworzyliśmy i rozmawialiśmy. Kazda rodzinka musiała się przedstawić. Niektórzy zrobili to na niesamowitym poziomie. Byl nawet teatrzyk! Mimo, ze przygotowałam mala prezentacje - zgadywankę "Zgadnijcie skad jesteśmy?"... zostawiłam ja w Londynie. Musialysmy wiec improwizowac.
Wszystkie rodziny dostały śliczne upominki od PTTK. Za które bardzo raz jeszcze dziękujemy!!!

A taki piękny widok mialysmy z okna.
Następnym razem opowiem o tym jak zdobylysmy Trzy Korony.
Na koniec jeszcze kilka informacji praktycznych 


Pawilon wejściowy w Sromowcach Niżnych
wstęp wolny, otwarty w dniach;
1.04 – 30.04 w godz. 10 do 15 z wyjątkiem poniedziałków
1.05 – 30.06 w godz. 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków
1.07 – 31.08 w godz. 10 do 19
1.09 – 31.10 w godz. 10 do 15 z wyjątkiem poniedziałków
Święta Wielkanocne - nieczynnyul. Sobczańska 91
34-443 Sromowce Niżne

Tel: (+48) 18 26 29 823
(+48) 609 668 528

Email: trzykorony@trzykorony.pl


Jeżeli wybieracie się w Pieniny, także TA strona moze okazać się pomocna.


Nasza wycieczka w góry doskonale pasuje do projektu, w którym bierzemy udział. Przygoda pod lupa to projekt według pomysłu Ilony z bloga Kreatywnym okiem.


 

2 komentarze:

  1. Ale fantastyczne widoki a spotkania pewnie są bardzo ciekawe i pouczające. My na razie z dziećmi zdobyliśmy tylko jeden szczyt w Gorcach a i tak synka prawie cały czas musieliśmy nieść:)

    OdpowiedzUsuń
  2. super wycieczka!! czekam na kolejne cześci

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1