Translate

wtorek, 16 lutego 2016

Chiny i rok małpy - "Mali Podróżnicy" - geografia dla 6-latki

Zaczynamy naszą pierwszą podróż w ramach projektu "Mali Podróżnicy". W tym tygodniu odwiedziliśmy Chiny. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie TUTAJ, natomiast linki do wpisów uczestniczek zabawy znajdziecie w komentarzach TUTAJ
Przypomniałyśmy sobie na mapach Miezielińskich, gdzie znajdują się Chiny i wypełniłyśmy kartę z informacjami o tym państwie. Zara sama szukała na mapie miast, rzek, gór itd.
Czytałyśmy o Chinach i Chińczykach.Sprawdzałyśmy jakie zwierzęta zamieszkują Chiny.


Zaczęłyśmy zabawę atlasem z naklejkami, który kupiłyśmy już jakiś czas temu w Polsce. Na ścianie przyczepiłyśmy plakat i w ramach naszych projektowych podróży po świecie, będziemy przyklejać kolejne naklejki przy okazji odwiedzin w danym państwie.


Zara znalazła i pokolorowała Chiny na mapie świata, a także pokolorowała mapę Chin.

Oglądałyśmy karty o Chinach, które wydrukowałam ze strony Twinkl, a następnie zalaminowałam i powycinałam. Szukałyśmy miejsc i zwierząt z kart na mapie. Ustawiałyśmy też na mapie figurki zwierząt i zabytków.


Zobaczylīsmy jak się pisze cyfry od 0 do 9 w języku mandaryńskim i starałyśmy się przy pomocy farb namalować kilka z nich. Powiedziałam Zarze, żeby wybrała kilka - wybrała wszystkie.Ułorzyłyśmy puzzle o Chinach i poszukałyśmy w domu rzeczy, które kojarzą nam się z Chinami. 


Obejrzałyśmy prezentację w Power Point o Chinach i o Chińskim Nowym Roku. 


Zrobiłyśmy i zjadłyśmy chiński obiad.

Poznałyśmy kilka informacji na temat Roku Małpy. W niedzielę 14-go litego wybraliśmy się na londyńskie obchody Chińskiego Nowego Roku. Są to największe obchody na świecie poza Chinami. Było bardzo dużo ludzi, ale było bardzo fajnie. Widzieliśmy taniec smoka, występy dziecięcych zespołów.
Kupiłyśmy też małe chińskie niespodzianki.
Skoro 2016 jest w chińskim kalendarzu rokiem małpy, postanowiłyśmy dowiedzieć się trochę więcej na temat tych inteligentnych zwierząt.

Przyjrzałyśmy się różnym gatunkom małp.

Poczytałyśmy trochę na ich temat.

Zrobiłyśmy małpę z drucików kreatywnych.


Zara namalowała małpę z odcisku dłoni i stopy, a także zrobiła małpę z talerza papierowego.


Zrobiłyśmy trochę małpiej matematyki.
Tak wyglądała nasza podróż do Chin, w czwartek ponownie wracamy do Indii.
A teraz zapraszam TUTAJ, w komentarzach do wpisu znajdziecie linki do chińskich podróży uczestniczek projektu.

Jeżeli chcecie się przyłączyć do zabawy, serdecznie zapraszam!!! Piszcie w komentarzu, na FB lub na email little.traveller.blog@gmail.com

1 komentarz:

  1. U Was na bogato. I małpki w tylu różnych odsłonach - świetne. Bardzo fajna jest też książka z naklejkami, moje dziewczyny uwielbiają taki książki.

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1