Translate

wtorek, 9 lutego 2016

Zabawa mapą i pudełko kontynentów Montessori.

W styczniu zaczęliśmy naszą zabawę z geografią. Uczyliśmy się o Azji i Indiach. Więcej pisałam o tym TUTAJ. Mamy już prawie połowę lutego, a geografia nadal jest u nas na topie. Nadal Indie, trochę Dubaj, wczoraj doszły do tego Chiny - w związku z początkiem Chińskiego Nowego Roku. W niedzielę bawiliśmy się mapą i państwami. Zaczęło się od układania puzzli, które kupiliśmy w Indiach. Następnie doszła nasza filcowa mapa świata, a także figurki zwierząt i zabytków z Safarii Toobs i Schleich. Zara zaczęła zabawę od ułożenia puzzli.


Puzzle są świetne! Składają się z 5-ciu elementów każdy kraj: kontury państwa, flaga, stolica lub słynny zabytek, język urzędowy i narodowe zwierzę kraju. W sumie jest 16 państw. Puzzle kupiliśmy w Indiach. Ponieważ wiele osób pytało o nie i było nimi zainteresowane napisałam wiadomość do producenta. Zobaczymy co odpisze. Jeśli zgodzi się wysłać paczkę do UK, dam Wam znać. 
Po ułorzeniu wszystkich puzzli Zara dopasowywała państwa do kontynentów.


Ponieważ niektóre kontynenty jak np. Europa nie mieściły państw z puzzli, postanowiłyśmy na nasze potrzeby trochę rozsunąć kontynenty. Przy kartach państw Zara postanowiła ustawić zwierzaki związane z danym krajem.Kolejny etap zabawy polegał na tym, że dawałam Zarze kartę wybranego państwa, a jej zadaniem było dopasowanie kontynentu, zwierząt i zabytków.


Najwięcej rzeczy znalazłyśmy do karty Indii. W czasie wakacji kupiliśmy kilka pamiątek z Indii do naszych pudełek kontynentów inspirowanych Montessori.  Powiem Wam w sekrecie, że przywiozłam kilka flag, kilka banknotów indyjskich rupi i kilka bębenków damaru. Mamy też pocztówki, a w chwili  obecnej przygotowuję jeszcze "coś". Gdy wszystko będzie już gotowe, nasze CONTINENT BAG o Indiach, będzie można kupić.

Podobne woreczki będę przygotowywała ze wszystkich naszych wypraw.
Przygotowujecie pudełka kontynentów inspirowane Montessori? Pisaliście o nich na Waszych blogach? Pochwalcie się linkiem do wpisu w komentarzu!

5 komentarzy:

  1. świetna zabawa i nauka w jednym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I to jest przykład na to, jak wspaniale można spędzać czas z dzieckiem bez komputera i telewizora. Świetne puzzle - dziękuję za wpis - nie widziałam wcześniej takich!

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdzie mogę kupić taką puzzlową układankę?

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1