Translate

środa, 10 lutego 2016

"Zwiedzam świat z Barbie" i nowy projekt blogowy - MALI PODRÓŻNICY

Kurier przywiózł nam dzisiaj prawdziwe cudo!!! Jesteśmy z Zarą tak podekscytowane, że muszę natychmiast Wam o tym opowiedzieć! Gdy przed wyjazdem do Indii, kupiłam Zarze lalkę Barbie w indyjskim stroju i następnie Filipinkę, przypadkiem znalazłam serię magazynów "Discover the world with Barbie".  Seria składa się z 60-ciu numerów. Magazyn ukazywał się co dwa tygodnie od 2000 roku, czyli 16 lat temu!!! My mamy wydanie angielskie, ale prawdopodobnie był także do nabycia we Francji, Hiszpanii, na Malcie, w Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryce. Nie znalazłam żadnej oficjalnej strony magazynu, a jedynie kilka informacji na nielicznych blogach. My naszą kolekcję upolowałyśmy na eBay.

Poszczególne numery poświęcone są wybranym państwom, wyjątek stanowi kilka amerykańskich miast/stanów. Do każdego numeru dołączone są ubrania dla Barbie. Kupując magazyn myślałam, że są to tradycyjne stroje z danego regionu. Niestety nie zawsze tak jest. Nie zmienia to jednak faktu, że magazyn BARDZO się nam podoba - zarówno Zarze jak i mi! 

W każdym numerze Barbie zabiera nas w podróż do wybranego miejsca, w czasie której dowiadujemy się o nim kilku ciekawostek. Z tego co zdążyłam się już zorientować część państw jest opisana lepiej, dokładniej, część bardzo ogólnie. Na końcu każdego magazynu są zadania do wykonania i kolorowanka. 


Gdy kurier przyniósł olbrzymi karton Zara była bardzo ciekawa co jest w środku, gdy go otworzyłam i zorientowała się, że jest to karton pełen ubranek dla Barbie - ubranek z różnych państw świata była zachwycona!!! Oczywiście chciała natychmiast otworzyć wszystkie, ale nie zgodziłam się. Obejrzałyśmy wszystkie, ale otworzyłyśmy tylko kilka. 


Zara wyjmuje magazyny z kartonu.
Karton był tak duży, że można było do niego wejść.

Mam pewien plan związany z tą kolekcją i już Wam o nim opowiem.

Będziemy czytać jeden numer tygodniowo i jednocześnie dowiadywać się trochę więcej o danym państwie, czasami przygotowywać pracę plastyczną. Ponieważ w styczniu zaczęłyśmy uczyć się o Azji, na początek pójdą wszystkie azjatyckie państwa zamieszczone w magazynie. Wyjątek będziemy robić tylko w przypadku wycieczki - jeżeli taką w między czasie zaplanujemy, a magazyn będzie posiadał numer o kraju do którego będziemy się wybierać. 

Ponieważ obecnie uczymy się o Chinach (w związku z Chińskim Nowym Rokiem) jutro pokażemy Wam wydanie o Chinach, czyli numer 10. Za tydzień będą Indie, a następnie Filipiny. 

I tak sobie pomyślałam może chcecie się wybrać z nami i Barbie w podróż po świecie? 
Co czwartek będziemy pokazywać Wam kolejny numer magazynu, wybrane państwo będzie naszym przewodnim w nadchodzącym tygodniu. Nie chodzi tu o nie wiadomo jak długie projekty, a raczej krótką zabawę z dzieckiem. Wspólne znalezienie na mapie gdzie dane państwo się znajduje, sprawdzenie jak wygląda jego flaga (może narysowanie jej) poznanie kilku ciekawostek na temat danego państwa, może zrobienie lokalnego dania, obejrzenie ciekawego filmu... 

Można się z nami bawić regularnie lub też od czasu do czasu, jak komu pasuje i jak czas Wam pozwala. 

Jeżeli znajdą się zainteresowani założę grupę projektową na FB i stworzę logo, jeżeli nie to zapraszam do śledzenia naszych zabaw. Może kogoś zainspirujemy.

Zobaczcie o czym są poszczególne numery.

1. Austria
2. Rosja3. Włochy4. Kalifornia
5. Czechy
6. Nowy Orlean
7. Dania
8. Holandia
9. Niemcy10. Chiny
11. Turcja
12. Rumunia
13. Grecja
14. Irlandia
15. Indie
16. Kanada
17. Chicago
18. Maroko
19. Belgia
20. Chile
21. Nowy Jork22. Argentyna
23. Filipiny
24. Egipt
25. Nepal
26. Polska
27. Anglia
28. Meksyk
29. Sri Lanka
30. Bułgaria
31. Tajlandia
32. Kolumbia
33. Szkocja
34. Korea Południowa
35. Szwecja
36. Japonia
37. Mongolia
38. Nigeria
39. Islandia
40. Fiji
41. Francja
42. Afryka Południowa
43. Hawaje
44. Finlandia45. Australia
46. Kenia
47. Samoa
48. Kuba
49. Jordania
50. Brazylia

51. Polinezja Francuska
52. Wenezuela
53. Syria
54. Uganda
55. Myanmar
56. Algeria
57. Panama
58. Wietnam
59. Jamajka 
60. SenegalNo to jak, wybieracie się z nami w podróż? Zapraszamy!!!


16 komentarzy:

 1. Mam Karbie Kalifornia (lale w tym ubranku) wiekowa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magazyn był w sprzedaży 16 lat temu :P to 10 lat przed urodzeniem się Zary! Czy był dostępny w Polsce? Ja nie pamiętam, ale fakt 16 lat temu już się Barbie nie bawiłam :P

   Usuń
 2. WOOOW! Uwielbiam takie kolekcje!
  Dla Zuzki to jeszcze trochę zbyt abstrakcyjny temat, żeby odbyć całą "podróż" po krajach świata, ale będziemy śledzić Waszą przygodę i może powtórzymy ją za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się czy podołamy kolejnemu projektowi, ale kusi przeogromnie :D Jeśli to mają być drobne, proste zabawy związane z danym krajem, to się nad tym poważnie zastanowię. A kolekcja doprawdy zacna, przepiękne stroje! Szczęśliwe wy :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana jak nie Ty to kto?!!! Dasz radę! Zapraszamy!!! Ja nie planuję wielkich projektów, szczególnie jeśli mamy to robić raz na tydzień (zastanawiam się czy nie lepiej raz na 2 tygodnie). Pewne państwa omówimy pewnie dokładniej (jeśli w jakiś sposób będą nam bliskie) innym tylko się przyjrzymy. Zapraszamy!!!

   Usuń
 4. Chętnie wejdziemy w taki geograficzny projekt! My myślimy nad matematycznym :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo się cieszymy i serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!! Do projektu matematycznego zgłaszamy się w ciemno!!! Matematyką bawimy się każdego dnia!

   Usuń
 5. Barbie to raczej nie nasza bajka, ale podróże to i owszem, więc chętnie dołączymy do projektu, choć nie wiem na ile regularnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy!!! Barbie można na pluszaka czy ludka Lego zamienić, lub podróżować samemu :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Tak właśnie powiedziałam, gdy już wszystko wyjęłyśmy z kartonu :)

   Usuń
 7. Przyłączamy się, pewnie nie w pełnym wymiarze ale będziemy się starać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna ta kolekcja. W Polsce nie do zdobycia, ale poszukam w necie.

  Pozdrawiamy,
  Dorota i Roxi

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1