Translate

wtorek, 11 kwietnia 2017

Muminki w Kew Gardens.

W czwartek poszłyśmy do ogrodów botanicznych Kew Gardens zobaczyć Muminki. W dniach od 1-go do 17-go kwietnia w godzinach od 10:30 do 16:00 można przejść się "Szlakiem Muminkow".
Z mapą w ręku spacerowałyśmy i szukałyśmy kolejnych zaznaczonych punktów, przy których mogłyśmy poczytać o roślinach i zaznaczyć "pieczątkę".


Śniadanie najlepiej smakuje na łonie natury.
Zdjęcie zrobione przez Zarę. Gdy już wszystkie tablice zostały znalezione przyszedł czas na zadania specjalne. Zara uzbrojona w kartki, kredki i lupę ruszyła na poszukiwanie drzew, które będzie opisywała.Zadanie polegało na wybraniu 2 dowolnych drzew, zapisaniu ich nazwy, odrysowaniu struktury kory i znalezieniu kilku rzeczy z danego drzewa (gałązka, liście, szyszki itp.) Zarze zabawa bardzo się spodobała, teraz chce opisać wszystkie drzewa w naszym lokalnym parku.
Szukałyśmy też mieszkańców drzewa lub jego najbliższej okolicy.


Zara oficjalnie została uznana pomocnikiem Paszczaka, na potwierdzenie czego dostała dyplom.
Sadziłyśmy nasionka słonecznika w przygotowanych wcześniej papierowych doniczkach.


W kolejnym namiocie dzieci przygotowywały z drucików kreatywnych Bobki.

Uczyłyśmy się też jak postawić namiot Włóczykija.

Na koniec zajrzałyśmy jeszcze na plac zabaw, który Zara bardzo lubi.

Bardzo lubimy Kew Gardens i odwiedzamy go kilka razy w roku. Tym razem nawet nie zajrzałyśmy do szklarni gdzie można podziwiać roślinność pustyń czy lasów tropikalnych, nie odwiedziłyśmy też słynnego ulu. Tym razem poszłyśmy zobaczyć Muminki. O ile spacer był bardzo udany to byłam jednak trochę zawiedziona faktem, że Muminki były tylko na tablicach informacyjnych. Na stronie ogrodów jest informacja, że można spotkać "żywe" Muminki, wiem, że niektórym się to udało, nam mimo całodniowego pobytu w ogrodach nie udało się zobaczyć żadnego Muminka.
Poniższe zdjęcia Muminków zostały pożyczone ze strony internetowej ogrodów Kew Gardens jedynie w celach informacyjnych. Wszystkie praktyczne informacje znajdziecie na stronie internetowej ogrodów.4 komentarze:

 1. Jakie piękne miejsce, sama chętnie bym przeszła szlakiem Muminków, do których mam ogromny sentyment :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja kiedyś lubiłam tą bajkę, zresztą, nadal lubię:) Bardzo fajna była ta wycieczka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miejsce, a takim spotkaniem z Muminkami też byśmy nie pogardzili :) Nasz synek przepada za tą bajką od jakiegoś czasu - i ja też uwielbiałam ja w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojej starszej córce by się tam spodobało, ostatnio fascynują ją Muminki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1