Translate

poniedziałek, 9 października 2017

Starożytny i współczesny Egipt - Mali Podróżnicy

W październiku jednym z państw, które poznawałyśmy był Egipt. Zabawa była rewelacyjna, a przy okazji nauczyłyśmy się wiele. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się wybrać na wycieczkę do Egiptu i zobaczyć ten niesamowity kraj na własne oczy.Znalazłyśmy Egipt na mapie.
Zara zrobiła kilka zadań, 100% zabawa, ale i jednocześnie utrwalenie zdobytych  wcześniej wiadomości.

We wrześniu otrzymałyśmy pierwszy numer miesięcznika "Mysteries in time", który był akurat poświęcony Starożytnemu Egiptowi. Zara była zachwycona zadaniami i książką o przygodach Maxa i Katie. Dokładnie pisałam o tym TUTAJ.
Kupiłam córce książkę "Egyptian things to make and do." Szczerze ją polecamy! Znajdziecie w niej bardzo ciekawe pomysły na prace plastyczne. My tym razem zrobiłyśmy tylko 1 z nich, ale zdecydowanie zamierzamy zrobić więcej!


Praca mojej 7-letniej artystki.I moje "dzieło". Bardzo lubimy odpoczywać wspólnie malując.


Wielokrotnie graliśmy w rewelacyjną grę planszowa! Super zabawa i świetny sposób na zapamiętanie informacji o Starożytnym Egipcie. Polecamy!!!Playmobil - zestawy o Starożytnym Egipcie codziennie były w użyciu.


Zbudowałyśmy piramidy z Lego.

Czytałyśmy, dużo czytałyśmy! Wiele książek moja 7-latka przeczytała mi samodzielnie. Część z nich to ja jej czytałam.

Na koniec naszej wrześniowej przygody z Egiptem wybrałyśmy się na wycieczkę do British Muzeum w Londynie. Nasze muzeum posiada największą na świecie ilość eksponatów ze Starożytnego Egiptu, oczywiście poza granicami Egiptem. Było więc co podziwiać! Mumie, hieroglify i Rosetta Stone! Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie TUTAJ.
Egipt poznawałyśmy w ramach projektu "Mali Podróżnicy." 
5 komentarzy:

 1. Wow, super książeczka do zabawy i nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W British Museum znajduje się kamień z hieroglifami, które posłużyły do odkrycia tajemnicy tego pisma obrazkowego. Nadal jestem w szoku, że dało się to odkodować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny warsztat, piękne prace plastyczne!
  Julce aż się oczy zaświeciły do gry 3D i klocków Playmobil. Nie widziałam wcześniej takich zestawów, trzeba będzie przeszukać sieć :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te książeczki. Fajnie, że tak ciekawie spędzałyście czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. W podstawówce czytałam fajna książkę o starożytnym Egipcie. Była napisana świetnym językiem w sam raz dla dzieci. Było to chyba " Ci niesamowici Egipcjanie" czy jakoś tak.

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1