Translate

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Podsumowanie tygodnia w edukacji domowej. Tydzień 3/53.

Zapraszamy na kolejne podsumowanie tygodnia mojej 9-cio letniej córki, która nie chodzi i nigdy nie chodziła do szkoły.


Tydzień 3 

13-19 stycznia 2020
Poniedziałek 13 stycznia.


Ten tydzień zaczęłyśmy od sztuki. Zrobiłyśmy darmową lekcje udostępnioną przez Masterpiece Society Z bezpłatnych lekcji można korzystać do połowy lutego. Polecamy! 
Namalowałyśmy prace zainspirowane dziełami Moneta.


W ramach wyzwania "Czytam i gram codziennie" uczyłyśmy się ortografii.

Zaplanowałam, że raz w tygodniu Zara będzie się uczyła jak zrobić jakąś nową potrawę. Moje dziecko jest zachwycone pomysłem!  Zaczęłyśmy od placków ziemniaczanych. Wyszły przepyszne!!!Wtorek - Czwartek / 14-16 stycznia


W tym tygodniu pracowałam przez 3 dni i były to bardzo długie dni. Nie miałam ani czasu, ani sił na zajęcia z Zarą. We wtorek i czwartek córka była u opiekunki gdzie bawiła się z przyjaciółmi. W środę była z tatą w domu, wieczorem byli na basenie.


Piątek 17 stycznia.


W piątek po zaledwie 4 godzinach snu ledwo żyłam. Tego dnia opiekowałam się dziećmi mojej siostry - Viki (6) i Mateuszkiem (prawie 4). Ponieważ w poniedziałek 20 stycznia obchodzony jest Dzień Pingwinów postanowiłam przygotować dla dzieci zadania o tych ciekawych zwierzętach. Oczywiście wszystko było dopasowane do wieku uczestników zabawy. 
Cała trójka bawiąc się zdobywała informacje o pingwinach, a także uczyła się angielskiego i matematyki. 
Byliśmy też na spacerze w parku z pieskiem. W parku bardziej niż o dzieci bałam się o szczeniaka. nawet mały pag wydawał mi się wyjątkowo groźny!

Pingwinami zajmowałyśmy się też 20 stycznia, ale o tym w kolejnym podsumowaniu. Jeżeli jesteście zainteresowani zestawem "pingwinich zabaw" dla 7-latka, zapraszam na wpis sprzed 3 lat. Znajdziecie go TUTAJ


Sobota 18 stycznia.


Gdyby A.A. Milne - autor Kubusia Puchatka nadal żył, obchodził by właśnie swoje 138 urodziny. Co roku w dniu jego urodzin obchodzony jest "Dzień Kubusia Puchatka". Każda okazja jest dobra do świętowania, więc świętowałyśmy! 

Przygotowałam Zarze "Kubusiową niespodziankę" na śniadanie, która bardzo jej się podobała. W drodze na woltyżerkę Zara zaczęła czytać "Kubusia Puchatka" (skończyła w niedzielę).Wieczorem zagrałyśmy w grę o Europie.Niedziela 19 stycznia.


Zara była przez 3 godziny w szkole teatralnej. Trwają ostatnie już próby przed jej pierwszym przedstawieniem.


Wieczorem zagrałyśmy ponowie w grę o Australii. Przeczytałyśmy też pierwszy rozdział z "Tomek w krainie kangurów - Alfreda Szklarskiego. 

W tym tygodniu Zara przeczytała "Wiedźmy" Roalda Dahl i wspomnianego już Puchatka. Codziennie robiła też hiszpański z Duolingo, śpiewała i ćwiczyła na skrzyni.

4 komentarze:

 1. WOW! Sporo tego wszystkiego Zara przerobiła! I jeszcze przeczytała kilka książeczek! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli wszystko się dobrze przemyśli i bez szkoły można sobie radzić

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwyca mnie taka nauka. Ja mam wrażenie, że nie potrafię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Edukacja domowa to ważna i istotna część zdrowego przetrwania epidemii. Nie każdy potrafi to robić.

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1