Translate

czwartek, 11 września 2014

Dziecko na warsztat 2 - edukacja przez zabawe - projekt blogowy.

Jeżeli zaglądacie do nas czasami, wiecie, ze w zeszłym roku braliśmy udział w projekcie Dziecko na warsztat. Co miesiąc prezentowalysmy Wam warsztaty, które przeprowadzalysmy z Zara.
Oto male przypomnienie, jak wygladaly nasze zeszloroczne warsztaty.

  

LISTOPAD –  kulinaria

 


 

STYCZEŃ – warsztaty muzyczne

 
  Na spotkaniu otrzymaliśmy duzo, bardzo fajnych niespodzianek od sponsorów.
Dziecko na warsztatPodoba się Wam projekt? Chcecie wziac w nim udział? Jeszcze macie szanse zapisać się do II edycji Dziecka na warsztat, która rozpoczyna się juz w tym miesiącu. Zapisy trwają do 12-go września.

Informacje na temat 2 edycji cytuje za matka zalozycielka

"Zasady:

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT będzie bardzo podobna w założeniach do pierwszej: robimy warsztaty dla (przede wszystkim) naszych dzieci. Chodzi o to, żeby jak najbardziej była to nauka przez zabawę, a nie „wkuwanie”. Relacje z warsztatów – publikujemy jednego dnia na naszym blogu.

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT znów będzie trwała 10 miesięcy – od września 2014 do czerwca 2015. Pierwszy warsztat – będzie otwierający – to znaczy nie będzie obowiązku jego zrobienia. Ale fajnie będzie się z innymi warsztatami układał w logiczną całość.

Poniżej pełny harmonogram i tematy warsztatów w II edycji DZIECKA NA WARSZTAT. Przede wszystkim – DZIECKO NA WARSZTAT rusza w świat! Przez 10 miesięcy będzie podróżować po całym świecie. Warsztat będzie realizowany w dwóch wymiarach – geograficznym oraz tematycznym. To znaczy, że w każdym miesiącu oprócz dowiadywania się o różnych miejscach, będzie też temat przewodni.
To, że będzie temat przewodni, nie oznacza, że ma to być jedyny temat, na którym się skupicie. Ale ten – jest obowiązkowy dla wszystkich biorących udział w projekcie. Oczywiście, jeśli chcecie możecie też dla swojego cyklu warsztatów dodać Wasz „znak specjalny” – tak, jak zrobiliśmy to my w przypadku projektu W 7 bajek dookoła świata (my wybraliśmy sobie, że każdy warsztat będzie koronowany przygotowaniem jakiegoś deseru z omawianego zakątka świata).

II edycja – harmonogram, tematy, miejsca

A harmonogram podróży DZIECKA NA WARSZTAT wygląda następująco:

29 września – warsztat dotyczący najbliższego otoczenia – Waszego środowiska lokalnego (i tu – lokalność rozumiana jest dowolnie! – może być region, może być miasto, może być kraina historyczna albo na przykład bardzo ciekawa ulica, na której mieszkacie). Temat przewodni: legenda/opowieść/historyjka/bajka

27 października
- warsztat dotyczący Polski [edit: warsztat dotyczący Polski lub kraju, w którym obecnie mieszkacie]- wszak zanim wyjedzie się poza granice, należy dobrze poznać swój kraj. Temat przewodni: znana/wybitna osoba

24 listopada – Dziecko na Warsztat w Afryce. Temat przewodni: rękodzieło/sztuka ludowa. Oczywiście temat przewodni powinien dotyczyć Afryki.

22 grudnia – Podróż do Ameryki Południowej. A że okres okołoświąteczny to tematem przewodnim będą święta/tradycje/zwyczaje związane z Ameryką Południową.

26 stycznia - Pora na Amerykę Północną. Temat przewodni: muzyka/piosenka

23 lutego - Będzie zimno, bo Dziecko na Warsztat rusza na podbój Antarktydy. Temat przewodni: świat przyrody (i fauna i flora :)).

30 marca – W marcu będziemy w Australii. Temat przewodni to sztuka

27 kwietnia – Odwiedzimy świat orientu czyli Azję. Tematem przewodnim będzie język

25 maja – Wracamy do Europy. Temat przewodni: kulinaria

22 czerwca - jeśli lubicie podróże – to ten warsztat zdecydowanie dla Was :) – możecie wybrać swój ulubiony kraj i wziąć go na warsztat :). Temat przewodni: zabytki

I jeszcze parę słów wyjaśnienia: macie absolutną dowolność w tworzeniu warsztatu, poza tym, co wyżej narzucone. Jeśli tematem jest kontynent – możecie skupić się na jednym państwie, lub pobawić się kilkoma, albo też całym kontynentem. Poza tematem przewodnim oczywiście możecie też podejmować inne tematy z dziećmi.

Co jeszcze?

Do wspólnego porozumiewania się będziemy mieć grupę mailingową na google – nie bójcie się, nie musicie mieć tam konta. Będzie też grupa n a FB dla tych mam, które są na FB.

Nowa zasada!
Do tej zasady zainspirowała mnie Ila z Kreatywnym Okiem. Otóż – po każdym warsztacie – każda z mam jest zobowiązana do podlinkowania na FB warsztatów z minimum 5 innych blogów biorących udział w projekcie. Nie powiem – fajnie byłoby, gdybyście parę słów od siebie też skrobnęły – co Was urzekło itp. I dobrze byłoby, gdybyście za każdym razem wybierały inne blogi :). No ale, jeśli Was coś urzecze specjalnie – nie będę w to wnikać.

WAŻNE – możecie udostępniać ten wpis – najlepiej z linkiem do niego, bo tylko tu można się zapisać.

Zapisy do II edycji

Jeśli chcecie się zapisać do II edycji DZIECKA NA WARSZTAT – proszę wypełnijcie poniższy formularz. Tylko w ten sposób przyjmuję zapisy. A potem – potem będziemy już rozmawiać mailami i grupą na FB"
Aby zapisać się i wypelnic formularz, kliknij TUTAJ.

No i jak się Wam podobają tematy? Nas w podrózujacym dziecku na warsztat nie moglo zabraknac!
Wrzesień , październik, kwiecień i czerwiec mam juz zaplanowany, nad reszta mysle. Będzie tez nasz znak specjalny, ale o tym opowiemy dopiero 29 września na naszych pierwszych warsztatach.

2 komentarze:

  1. Świetny event. :) Dziecko się rozwija, mama zdobywa nowe kontakty i wszyscy są szczęśliwi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W zeszlym roku swietnie sie bawilismy! Ten juz planujemy! Zapraszamy do wspólnej przygody z DNW.

      Usuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1