Translate

piątek, 24 lipca 2015

Projekt żaba i wycieczka nad staw w poszukiwaniu kijanek, czyli edukacja domowa w naszym wykonaniu.

Do naszego cotygodniowego grafiku dodaliśmy jedno bardzo ciekawe wydarzenie. Jest nim cotygodniowe spotkanie z dziećmi ED w lesie.  Na początku maja spotykaliśmy się w Epping Forest w celu szukania kijanek i skrzeku. Uznałam, ze to świetny pretekst do nauki o żabach. Zara byla podekscytowana pomysłem, dlatego wykorzystałam to do przemycenia jak największej ilości informacji z żaba w tle.


Obejrzalysmy krotki film o żabach.Uczylysmy się piosenki o żabce re-re-kum-kum.


Bylo bardzo duzo żabiej matematyki,
zadań logicznych, kolorowanek i labiryntów.
Uczylysmy się czytac metoda sylabowa. Pomagały nam w tym zaby-sylaby, które wystepowaly w teatrze. Na widowni zasiedly pluszaki.


Poznawalysmy i utrwalalysmy cykl zżycia zaby.

Czytalysmy globalnie.Ukoronowaniem naszych żabich zajec, byla wspomniana na początku wycieczka nad staw w poszukiwaniu skrzeku i kijanek. Epping Forest to przepiękne okolice.

Początki były trudne, Zara byla załamana faktem, ze nic nie mogla zlowic.

W końcu się jednak udało!

Zara pokochała swoje dwie kijanki miloscia wielka. Gdy przyszła chwila zwrócenia kijankom wolności, bardzo to przezywała. Po lzach rozpaczy dzielnie jednak wypuscila je do stawu. Pomachała im i obiecała je odwiedzać.


Czas na piknik.

Dzieci nie tylko szukały kijanek, biegały tez po lesie i chodziły po drzewach.Po wspólnej zabawie z przyjaciolmi, w drodze do domu zaszlysmy jeszcze do malego Centrum Informacji o Epping Forest. Moglysmy się tam dowiedzieć więcej o faunie i florze lasu Epping.
Mimo, ze od czasu gdy uczylysmy się o zabach minelo juz ponad 2 miesiące, Zara nadal wszystko świetnie pamięta. W chwili obecnej uczymy sie o dinozaurach, w planach mamy tez mrówki, motyle, pszczoły i biedronki.4 komentarze:

  1. brawo Zara! niezłe przeżycie złowić własnoręcznie kijanki, super lekcja

    OdpowiedzUsuń
  2. może dołączycie do Małego Przyrodnika?

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1