Translate

sobota, 25 lipca 2015

Wyspa Lokrum w Chorwacji.

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałam Wam o mojej samotnej wycieczce po Chorwacji , Bosni i Hercegowinie? W zasadzie jak zaczelam pisać. Bylo o Zagrzebiu cz1 cz2 cz3 , Dubrowniku, 
pozostała nadal wyspa Lokrum, Mostar, Sarajewo i Sybenik. Do dzisiaj myslalam, ze zgubiłam kartę pamięci ze zdjęciami. Spora czesc zdjec została skasowana w czasie naprawy telefonu, na szczescie jednak zostało trochę na karcie. Zapraszam wiec ponownie na Bałkany!


Wyspa Lokrum znajduje się jedynie 600 m od Starego Miasta w Dubrowniku i widać ją jak na dłoni praktycznie z każdego punktu murów obronnych. Jest niewielka - długość urozmaiconej linii brzegowej wynosi niewiele ponad 5 km. Zachwyca za to przepiękną roślinnością - większość wyspy porośnięta jest soczyście zielonym lasem. Na wyspie byłam tylko nie cale trzy godziny. Po porannym zwiedzaniu Dubrownika, musiałam się spieszyć na wieczorny autobus do Mostaru. Te kilka godzin jednak zupełnie mi wystarczyło, aby zakochać się w wyspie. By chronić tutejszą przyrodę, na Lokrum utworzono rezerwat. Jego pracownicy to dziś jedyni mieszkańcy wyspy - nie ma na niej żadnych prywatnych domów.

Jak Wam się podobało na wyspie Lokrum? Ja się w niej zakochałam! Jeżeli bede jeszcze kiedyś w Dubrowniku na 100% tam powroce.

5 komentarzy:

 1. Fajne miejsce na krótki wypad z dala od zgiełku.. zwierzęta śliczne.. a te kwiaty wyglądają jak zmutowane konwalie :D tez czasami mnie nachodzi obawa przed zgubieniem karty lub tak na wszelki wypadek gdyby mi aparat "wsiąkł" to staram się zgrywać stopniowo zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak bym była kiedyś w Dubrowniku, to zanim pójdę zwiedzać miasto, pierw poleniuchuję na tej wyspie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że to doskonały pomysł z tym rezerwatem przyrody. Ktoś myśli o tym, aby nie zadeptać i nie zabudować betonem tego pięknego miejsca. Niestety bardzo często jest tak, że zaraz powstają hotele, hoteliki wprost na plaży i klimat miejsca umiera.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne miejsce, chętnie bym tam rozbił namiot.... hihihi... mnóstwo zdjęć i już czuję się jak bym tam był...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja polecam również drugą stronę, gdzie leży Dubrownik, ale przede wszystkim wzgórze Srd, na które warto wjechać lub się wdrapać. Rozciąga się stamtąd piękny widok!

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1