Translate

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Farma Jantar - mini ZOO, ptaszarnia i stadnina koni.

Dzisiaj chce Wam pokazać Farmę Jantar. Jest to miejsce niezwykle, które odkryliśmy calkiem przypadkiem w czasie naszych wakacji w Stegnie. Farmę poleciła nam spotkana w Jantarze turystka z córka, gdyby nie ona nigdy byśmy tam pewnie nie trafili. Zajechaliśmy aby Zara mogla pojezdzic na koniu, wracaliśmy codziennie. Wrócimy tam jeszcze aby opowiedzieć Wam o tym miejscu dokładnie.

Farma to ośrodek wypoczynkowy, SPA, dwa baseny, mini ZOO, ptaszarnia, boisko do gry w siatkowke, wypożyczalnia gokartów rowerowych, miejsce na ognisko i grille, place zabaw, trampoliny, kacik malucha i stadnina koni. Szczerze przyznaje, ze zaluje ze nie znalazłam ich oferty wcześniej. Ceny takie same jak w Krakusie w Stegnie - gdzie mieszkaliśmy, miejsce jednak wydaje mi się DUZO ciekawsze.


Zaczynamy spacer od ptaszarni - wejście do niej jest bezpłatne.

PtaszarniaWydawało by się co za głupi napis, kto by wyrywal pióra pawiom! Ale wierzcie mi znajdują się tacy, potwierdziły to nasze rozmowy z pracownikami parku. Powiem więcej na własne oczy widzieliśmy rodzinkę z 2 dzieci, gdzie "zabawny" tatus wkladal strusiowi parasolkę do dzioba. Gdy to zobaczyliśmy automatycznie zareagowaliśmy. Dziadek Marek zwrocil uwagę "tatusiowi", w odpowiedzi rodzinka zaczela na nas krzyczeć i mowic, ze mamy się odczepić od nich, bo to zresztą przeciez nie jest nasza sprawa. A wlasnie, ze jest! Gdy widzimy kretynów, którzy krzywdza zwierzęta reagujemy i Was tez do tego namawiamy.


Tor gokardow

Tym razem nie bawiliśmy się na nim, ale wygląda ciekawie prawda?
Stadnina Koni

To wlasnie stadnina, byla "tym" po co przyjechaliśmy na farmę. Zara uwielbia konie i bardzo się ciesze, ze tu trafiliśmy. Wracaliśmy codziennie. I zdecydowanie wrócimy na dluzej.

Panie, które oprowadzały Zarę na koniku zasluguja na medal. Bardzo sympatyczne i cieple dziewczyny z doskonałym podejściem do dzieci. Zara po zajęciach mogla pomoc zaprowadzić konia do boksu. Niby nic takiego, ale dla niej to bylo niesamowite przezycie.

Mini ZOO


Duze, zadbane wybiegi dla zwierzat, na których ich mieszkańcy wioda szczesliwe zycie.  Widac golym okiem, ze tu sie kocha zwierzeta. Bardzo nam się podobało!
Mieszkańcy Farmy Jantar maja darmowy dojazd na plaze.


Zamierzamy zatrzymać się na Farmie Jantar na kilka dni. Nie wiem czy uda nam to jeszcze w tym roku, ale z pewnoscia w następnym. Wtedy opowiemy Wam o wszystkim ze szczegolami. Moze znacie to miejsce lepiej niz my? Byliście tam? Opowiedzcie nam!


Farma Jantar
Jantar, ul. Gdańska 1
82-103 Stegna
tel kom 604 410 213
email farmajantar@wp.pl

7 komentarzy:

 1. wspaniałe miejsce, a te pawie są po prostu przecudowne. A Mała jaka zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też bym zareagowała, jakbym widziała takie zachowanie... Jak można wkładać parasolkę w dziób? Jaki on daje przykład dzieciom? Smutno też mi się zrobiło jak zobaczyłam napis na tej tabliczce "Prosimy nie wyrywać piór pawiom.". Kto tak robi?...

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosimy nie wyrywać piór pawiom - że ktoś może mieć takie pomysły

  OdpowiedzUsuń
 4. u la la. Aż strach pomyśleć, czemu koło pawia jest taka tabliczka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna tabliczka:)) i fajne wycieczka:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. To "Prosimy nie wyrywać piór pawiom" to by się nadawało na "Bareizmy wiecznie żywe". :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać, że mają tam profesjonalne siodła do jazdy konnej. Mała na pewno swobodnie się tam czuła :)

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1