Translate

niedziela, 6 listopada 2016

Edukacja domowa Worldschoolers - Tydzień 5 - podsumowanie

To już 5 tydzień naszych podsumowań tygodnia. W najbliższych dniach zamierzam wydrukować październik - pierwszy rozdział naszego pamiętnika.


29 października - sobota

Rano piekłyśmy ciasteczka - wieloryby na "podwieczorek poetycki".

W południe lekcje pływania, a potem zabawa na basenie.

Wieczorem "podwieczorek poetycki" przy własnoręcznie upieczonych i udekorowanych ciasteczkach waniliowo-pomarańczowych. Czytaliśmy 2 książki Bonnie Worth: "A Whale of a Tale. All about porpoises, dolphins and whales." i "Wish for a Fish. All about sea creatures", obie z serii "The Cat in the Hat's Learning Library". Uwielbiamy tą serię i szczerze polecamy! 


30 października - niedziela

Ja w pracy, Zara z tatą na warsztatach o zwierzętach "My Pet Pals" w sklepie zoologicznym.


31 października - poniedziałek

Robimy zwierzęta z plastikowych butelek. Dokładnie o wszystkim pisałam TUTAJ.

1 listopada - wtorek

Zara rano ćwiczyła pisanie, zrobiła 4 strony liter.


Namalowała wieloryba z odcisku swojej dłoni.
Zrobiła też wieloryba i delfina z origami.

Wieczorem miała lekcje jazdy konnej. W końcu zapisałam ją na regularne lekcje jazdy konnej. Wtorki wieczór spędzamy w stadninie.


2 listopada - środa

Zara ćwiczyła pisanie - 2 strony.
Było też trochę matematyki, w sumie 7 stron, których zrobienie zajęło kilkanaście minut.


Słuchałyśmy także 2 audiobooków Roalda Dahla
- "The Enormous Crocodile"
-"The Twits"


3 listopada - czwartek

Kolejne 2 strony w "Handwriting Practise - Inside out" za nami.

Zara zrobiła zadania w książeczce z paczki od Mister Maker, którą właśnie przyniósł listonosz i która była o oceanach, czyli tym czym się właśnie zajmujemy!


Poznawałyśmy części ciała płetwala błękitnego. Robiłyśmy to przy pomocy kart inspirowanych Montessori i Zary zabawki. Wszystkie przedstawione na kartach części ciała Zara szukała i pokazywała na swojej figurce wieloryba.


Po południu poszłyśmy na warsztaty dla dzieci do sklepu Lego. Darmowe warsztaty są organizowane w każdy pierwszy czwartek miesiąca. W tym miesiącu dzieci robiły lisa. Zrobione przez siebie prace dzieci mogą zabrać do domu. Po warsztatach zrobiłyśmy też małe zakupy i po powrocie do domu wieczór minął Zarze na budowaniu z Lego.4 listopada - piątek

Poznawałyśmy sylwetkę Guya Fawkesa, obejrzałyśmy 3 filmy na kanale YT opowiadające o Fawkesie, spisku prochowym i Bonfire Night.

Zara pokolorowała obrazek, jakiego koloru ma użyć mówił jej wynik dodawania, które najpierw musiała wykonać. Zrobiła też wykreślankę z wyrazów. Czytała wyrazy na karcie o spisku prochowym.W południe odwiedziłyśmy moją siostrę. Zara bawiła się z młodszą kuzynką i opiekowała malutkim kuzynem.

Szczegółowo na temat zabaw o Fawkesie przeczytacie TUTAJ.

Wieczorem pojechałyśmy na obchody święta i pokaz fajerwerków do Parku Olimpijskiego. To było naprawdę przepiękne widowisko. Możecie je zobaczyć na naszym FP na FB, post z piątku z godziny 21.


Przed nami bardzo ciekawe 2 tygodnie, rozpoczyna się bowiem Into Film Festival - Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, w którym będziemy aktywnie uczestniczyć. Zobaczymy w sumie 6 filmów i tym prapremierę "Moana", która w Anglii do kin wchodzi dopiero na początku grudnia.
Zapraszamy także na podsumowanie poprzednich tygodni.

Tydzień 1
Tydzień 2
Tydzień 3

  Tydzień 4  

2 komentarze:

  1. Od dawna do Was zaglądam i jak zawsze jestem pod wrażeniem. Waszej pracy, zaangażowania w nią i wyniku. Gratulacje :) Zaraz to mądra dziewczynka.

    OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1