Translate

czwartek, 10 września 2015

Ogród Botaniczny w Palermo.


Ogród Botaniczny w Palermo to jeden z najpiękniejszych we Włoszech i jeden z najstarszych, najciekawszych i najważniejszych ogrodów botanicznych w Europie. Został otwarty w 1795 roku. W ogrodzie znajduje się bogaty zbiór roślin reprezentujących zróżnicowaną florę niemal na całym świecie, w szczególności w strefach tropikalnych i subtropikalnych. Kolekcja obejmuje ponad 12 000 gatunków roślin rosnących na obszarze dziesięciu hektarów. Ogród botaniczny ma kilka szklarni, gdzie można zobaczyć banany, papaja, rośliny wilgotnego klimatu, paprocie. Ponadto ogród ma zielnik, w którym mieści około 250 000 okazów roślin, glonów, porostów i grzybów.  Zara była zachwycona zielnikiem, tez chce taki zrobić. 

 Symbolem Ogrodu Botanicznego i jego główną atrakcją jest Macrophylla Ficus, który został przywieziony tutaj w 1845 roku z Norfolk w Australii. Fikusy (Figowce) to największe drzewa świata. Są one obiektem kultu w Azji Południowo – Wschodniej. To prawdziwe olbrzymy, ich korona może przekroczyć nawet 100m2.

Ogród znajduje się zaledwie 10 minut spacerkiem od głównego dworca. Na jego zwiedzanie miałyśmy trochę ponad 2 godziny. W upalny dzień okazał się idealnym miejscem na odpoczynek.
Zapraszam na foto-relacje. Ostrzegam jest dużo zdjęć! 


Z Palermo pojechałyśmy do Katanii pociągiem. Droga długa, bo prawie 3 godziny, ale widoki umilały nam czas. Wieczorem poszłyśmy na spacer po Katanii. O tym opowiemy już innym razem.5 komentarzy:

 1. Coś dla mojego Sama - z jakiegoś dziwnego powodu jest wielkim fanem ogrodów botanicznych i musimy zaliczać wszystkie na trasach podróży po Australii. Na szczęście te tu też są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe miejsce. Jeśli kiedyś będę w Palermo na pewno odwiedzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie miejsca są świetne na spacery!

  OdpowiedzUsuń
 4. O proszę, byłem w Palermo miesiąc temu i tam nie zajrzałem. Nadrobię przy najbliższej okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealne są ogrody botaniczne na dziko, ale jak już nie ma takie opcji to te zwykłe też są fajne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1