Translate

sobota, 30 września 2017

Wehikuł czasu - miesięczna prenumerata do nauki historii dla dzieci w wieku 7-11 - Starożytny Egipt.

We wrześniu w ramach projektu "Mali Podróżnicy" uczymy się między innymi o Egipcie, w naszym wydaniu jest to głównie Starożytny Egipt. Szukając materiałów / pomocy do nauki natrafiłam na miesięcznik "Mysteries in time". Ponieważ pierwszy numer to właśnie starożytny Egipt postanowiłam wypróbować serie. Obie z Zarą  jesteśmy zachwycone tym co dostałyśmy. 


Co miesiąc listonosz przynosi nam tajemniczą kopertę (lub karton jeśli wybierzemy wersję z materiałami do wykonania pracy plastycznej). Gdy Zara zobaczyła, że na kopercie jest napisane "Ten wehikuł czasu jest dla Zary" - była zachwycona i nie mogła się doczekać, aby ją otworzyć.
W środku znajdujemy różne materiały w tym książkę o przygodach 8-letniej Katie i 11-letniego Maxa. Do dzieci, tak jak wczoraj do Zary przyszła tajemnicza przesyłka, znajdował się w niej wehikuł czasu i naklejka umożliwiająca podróże w czasie. Dzieci zostały poproszone o pomoc, jeśli zgodzą się nikomu nie wyjawiać sekretu i podróżować w przeszłość za pomocą maszyny czasu, będzie na nie czekać wiele niesamowitych historii. Dzieci podejmują wyzwanie. Ich pierwsza misja to odnalezienie córki Faraona Nefarkamora, 9-letnia dziewczynka zaginęła bez śladu po śmierci swojego ojca. Część ludzi wierzyła, że zamieniła się w boginie. Niektórzy powiadali, że w wiele lat po zaginięciu dziewczynki jej płacz dobiegał z wnętrza piramidy... Czy Katie i Max rozwiążą zagadkę i znajdą dziewczynkę?Zestawy są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat. Moja 7-latka przeczytała książkę od deski do deski z wypiekami na twarzy. Pierwszy numer zawierał też mapę świata z osią czasu na dole. Zadaniem dzieci, jest przyklejanie na osi naklejek pokazujących kiedy miały miejsce omawiane wydarzenia historyczne. W kolejnych zestawach będą już tylko naklejki.


Ponieważ cywilizacja egipska trwała od około 3100 r p.n.e. do 30 r p.n.e. Zara nie była pewna, gdzie nakleić naklejkę. Zdecydowała, że zrobi to pod koniec trwania danego okresu. W przesyłce znalazłyśmy też kilkustronicową broszurkę z najważniejszymi faktami, ciekawostkami, zadaniami do wykonania i testem sprawdzającym wiedzę. Wszystkie zadania i test Zara wykonała z przyjemnością.

Na końcu broszury są podane rozwiązania, dzieci samodzielnie mogą sprawdzić czy udzielone przez nie odpowiedzi są poprawne.


W zestawie są także naklejki i karta z hieroglifami.


Każdy zestaw zawiera materiały plastyczne. my zamówiłyśmy wersję podstawową, więc były tylko kolorowanki i kredki. W większych zestawach jest więcej materiałów.


Na stronie internetowej "Tajemniczego wehikułu czasu", każdy zestaw jest dokładnie opisany. Dodatkowo są też podane miejsca, które warto odwiedzić aby dowiedzieć się czegoś więcej w danym temacie.


Cena mniejszego zestawu to 7,95 większego 12,95 (ceny w funtach brytyjskich) + koszty przesyłki. Zestawy można zamawiać nie tylko z UK, są wysyłane do dowolnego miejsca na świecie. Koszt przesyłki (mniejszego zestawu) w UK 0,95 funta, na terenie UE to 1,95 funta, poza UE 2,95. 


Zestaw ten kupiłam Zarze na próbę, ale jesteśmy zadowolone z niego w 100% dlatego będziemy kontynuować prenumeratę.  Wehikuł czasu jest wysyłany zawsze pod koniec miesiąca. 

Nasze podróże w czasie - do bardziej lub mniej odległych okresów historycznych, będą wyglądały następująco.


Listopad - Era Elżbietańska

(jestem bardzo ciekawa jak ten temat zostanie przedstawiony).

Styczeń - Starożytna Grecja


Marzec - Aztekowie

Kwiecień - Starożytny Rzym


Czerwiec - Wikingowie


Sierpień - Kosmos

Wrzesień - Stuartowie.


"Mysteries in time. An adventure through history." otrzymał w 2017 roku Złotą odznakę "Junior Design Awards" za najlepszą prenumeratę - zestaw edukacyjny dla dzieci. 


Szczerze polecamy!

11 komentarzy:

 1. Fajnie, że ktoś jeszcze sili się na łączenie rozrywki z nauką. Za moich czasów było to dość popularne, wtedy w kiosku regularnie kupowało się "Świat Wiedzy" i wielkim sukcesem było uzbieranie kompletu do kolejnego wielkiego segregatora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ to jest fajne! Bardzo dobra propozycja dla edukujących domowo :) Czekam na coś takiego w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne :). Dla dziecka to rzeczywiście mega frajda na takie oczekiwanie :)
  Może i u nas będzie coś podobnego dla mniejszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się ten pomysł. Świetna zabawa dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe! Mojej córce bardzo przypadłoby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super propozycje, może spróbujemy "Time machine" od stycznia, bo Grecja wydaje się dobra na start i przy okazji poćwiczymy język. Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetana zabawa dla najmłodszych, może i mojej córce przypadnie to go gustu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa propozycja dla dzieci, ekstra

  OdpowiedzUsuń

Dziekujemy za odwiedziny! Pozostaw po sobie slad, bedzie nam bardzo milo :) Odwiedzimy takze i Ciebie.

UA-44437388-1